Kask Rossignol Comp J Diva White 2017

ID: J0837

[sprawdź opinie]

  • Producent: Rossignol
  • Kod prod.: RKDH504
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 24h

Kod prod: RKDH504

  • 259,00 zł 179,00 zł
  • oszczędzasz 80 zł

Potrzebujesz pomocy?

KASK ROSSIGNOL COMP J DIVA

 

Wesoły kask Rossiniol dla młodych narciarek  , zaprojektowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie. Kask skonstruowany został przy pomocy technologii Rossignol In-Mold Light Shell oraz Comfort Fit przez co jest bardzo lekki. Dodatkowo kask może być swobodnie osadzony na głowie, co zapewnia komfort a zarazem nie obniża bezpieczeństwa. Wbudowany w kask system wentylacyjny reguluje temperaturę, a zdejmowane osłonki na uszy pozwalają na używanie kasku w taki sposób jak ci wygodnie.

 

 

Główne zalety kasku Comp J:

- Komfortowe zapięcie Monomatic pod podbródkiem z możliwością dopasowania, 

- Technologia In-Mold Light Shell

- Technologia Comfort Fit

- Posiada antyalergiczną wyjmowaną wyściółkę

- Spełnia normy: EN 1077

- Waga kasku od 350g

- Zapięcie do gogli- umiejscowione z tyłu kasku zapięcie, zabezpiecza gogle przed ześlizgnięciem się i trzyma je pewnie na kasku

 

 

 

EN 1077 
EN1077 jest europejskim, narciarskim i snowboardowym standardem zaświadczającym że kaski przeszły pomyślnie testy kolizyjne i punktowe. By określić efekty oddziaływania na kask, wartość bazowa jest określana przy użyciu maksymalnej siły jaką wygenerować może narciarz, snowboardzista. W ten sposób sprawdzana jest zdolność kasków do absorpcji uderzenia poprzez ich deformację. (Dlatego też kask powinien zawsze zostać wymieniony po wypadku. Nawet jeżeli z zewnątrz wygląda na nieuszkodzony, wewnętrzna struktura może być osłabiona). Testy punktowe np, test kijka narciarskiego, symulują wpływ uderzenia ostrymi, cienkimi przedmiotami. By przejść ten test kask nie może dopuścić do przebicia zewnętrznej skorupy. Dotyczy to również otworów wentylacyjnych, istotnie więc wpływa na rozwój systemów wentylacji. Im większe są otwory wentylacyjne tym większe zagrożenie, że taki przedmiot dotrze do samej głowy. Dlatego też kaski muszą być rozsądnym połączeniem ochrony i wentylacji. Oczywiście wszystkie kaski HEAD odpowiadają standardom tej normy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dobór sprzętu ankieta

faq

porady narciarskie

trojan sport opinie

karta podarunkowa trojan sport

profesjonalny serwis wypozyczalnia

Newsletter

Bądź zawsze na czasie

zAPISZ SIĘ, A W PREZENCIE OTRZYMASZ DARMOWY PORADNIK DLA NARCIARZY!