Skarpety narciarskie damskie X-Socks Apani 4.0 Retina Wintersport 2023

ID: AP-WS03W20W#B343

  • Producent: X-SOCKS
  • Kod prod.: AP-WS03W20W B343
  • Dostępność: Brak Brak
  • Czas wysyłki: do 24h
  • Historia ceny
  • 240,00 zł 219,00 zł
  • oszczędzasz 21 zł
  • Niedostępny

Potrzebujesz pomocy?

Damskie skarpety narciarskie X-Socks Apani 4.0 Wintersport Retina zaprojektowane, aby zapewnić najczystsze wrażenia z jazdy na nartach. Zastosowana w skarpetach APANI® wełna MERINO WOOL- pierwsza prawdziwie inteligentna wełna oraz opatentowane na całej powierzchni strefy wentylacyjne zapewniają wszystkie osiągi, dzięki którym te skarpety są idealne na każdą wyprawę narciarską.
Wełna Merino posiada naturalne właściwości antybakteryjne, co zapobiega powstawaniu przykrych zapachów. APANI® Merino opiera się na tym, dodając zaawansowane technologicznie lekkie włókno Mythlan®. Dzięki temu włóknu termiczny efekt ciepła ciała wypycha nadmiar wilgoci przez materiał na powierzchnie zewnętrzne i umożliwia jej odparowanie. Dzięki strukturze MYTHLAN® nie namnażają się zarazki i bakterie, dlatego są neutralne dla skóry i hipoalergiczne, dzięki czemu Apani Wintersport 4.0 jest idealnym towarzyszem w każdej sytuacji dla zapalonego sportowca zimowego.
Szczególnie nadaje się do cieńszych konturów kobiecej stopy, konstrukcja Narrow Arrow i paski 3-ExpandLadies zapobiegają powstawaniu pęcherzy i odcisków podczas ruchu.

Skład materiałowy:

- 47% Polyamide
- 37% Merino Wool
- 10% Polypropylene
- 6% Elastane

Skład techniczny:

- 37% Merino Wool
- 22% Nylon
- 25% Bisentio
- 10% Mythlan®
- 6% Elastane 

TECHNOLOGIE:

APANI
Linia stworzona z myślą o tych, którzy, nade wszystko, cenią naturalne materiały. Do stworzenia kolekcji APANI użyta została wełna merino pozyskiwana z wyselekcjonowanych farm merynosów saksońskich. Włókna tej wełny poddano procesom uszlachetniania, by pozyskać odpowiedni stopień ich rozdrobnienia (grubość 18,5 mikrometra). Łącząc cienkie włókna merino z opatentowanym systemem 3D Bionic Sphere stworzono bieliznę gwarantującą maksymalny komfort.
MYTHLAN
Jest prawdziwie lekkim wśród nowo opracowanych włókien technicznych. Niezwykle lekka budowa samowystarczalnych mikrowłókien sprawia, że nie mogą się na nich rozwinąć bakterie. MYTHLAN jest całkowicie zrównoważony z PH i jest hipoalergiczny. Lekkość materiału MYTHLAN oznacza, że powietrze może swobodnie krążyć i dostarczać znakomicie uregulowaną temperaturę. Co więcej, nowoczesny materiał taki jak MYTHLAN jest łatwy w utrzymaniu i odporny na przebarwienia.

TRAVERSE AIRFLOW CHANNEL SYSTEM™
Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Reguluje temperaturę podstawy stopy i odprowadza wilgoć oraz przegrzane powietrze w momencie, gdy stopa jest dociążona w bucie. W momencie odciążenia system pompuje do podstawy stopy świeże powietrze, które dopływa poprzez kanały Air Guides™ i główny kanał wentylacyjny umiejscowiony wzdłuż wewnętrznej strony goleni. Dzięki temu stopa pozostaje sucha. Na spodzie stopy znajduje się sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

Air-Conditioning Channel® 
Air-Conditioning Channel w wersji 4.0 pozwala na jeszcze bardziej efektywne wypompowywanie z buta wilgotnego, przegrzanego powietrza oraz jednoczesne wtłaczanie powietrza świeżego i przyjemnie chłodnego, aby utrzymywać stopy w optymalnym komforcie termicznym. Działa od samej podstawy skarpety, aż do samej góry. Pozwala również na właściwe krążenie krwi, a także na sprawne odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu stopy są bardziej suche, a więc mniej podatne na otarcia. Dzięki niemu noszenie nawet dopasowanego obuwia nie będzie kojarzyć się z żadnym dyskomfortem.

Aktiv-Bund
Wysoce elastyczny ściągacz zapewniający skuteczne rozwiązanie poprawiające dopasowanie skarpet do łydki o każdej grubości. Dzięki niemu będzie można raz na zawsze zapomnieć o nadmiernym odczuwaniu ucisku bądź luzu. Daje również stuprocentową pewność, że skarpety nie zaczną ześlizgiwać się nawet po wilgotnej skórze.

Heel Protector
Znajdujący się na pięcie ochraniacz. Wykonany został ze specjalnie dobranego, zaawansowanego technologicznie materiału, który zagwarantuje skuteczną ochronę piętom przed nieprzyjemnymi otarciami oraz pęcherzami. Dzięki swej wysokiej odporności na przetarcia przyczynia się również do zwiększenia żywotności samych skarpet, które pozostaną utrzymane na dłużej w dobrej kondycji.

Toe Tip Protector
Ochraniacz końcówek palców. Został ściśle dostosowany do asymetrycznego wygięcia łuku palców stopy, dzięki czemu przyczynia się do zredukowania wstrząsów oraz nieprzyjemnego ocierania się koniuszków palców o ciasne obuwie. Pomaga w lepszym trzymaniu palców w objęciach skarpety. Wykonany został z wyjątkowo mocnego materiału Robur, dzięki czemu przyczynia się także do zwiększenia żywotności skarpet.

Toe Protector
Tłumi ucisk, dostosowuje się do asymetrycznych palców, chroni przed pęcherzami i otarciami.

Lamberz-Nicholson Achilles Tendon Protector 4.0
Specjalny ochraniacz ścięgna Achillesa projektu Lamberta-Nicholsona zapobiega nadwyrężeniom tego wrażliwego ścięgna, chroniąc je przez okalające poduszki, które tworzą strefę buforową pomiędzy stopą i butem i w ten sposób zapobiegają ocieraniu.

Shin Protector
Zapobiega tarciu, naciskowi i wstrząsom wrażliwego przodu kości pis

 

Narrow Arrow Construction/tylko w wersji damskiej
Idealne dopasowanie dla kobiet, biorąc pod uwagę wymiary przedniej części stopy, śródstopia i kości pętlowej kobiety.

 

3-Expand Ladies Stripes/tylko w wersji damskiej
Trzy elastyczne żebra w środkowej części dopasowują się do wąskich stóp. 

LAMBERTZ-NICHOLS ACHILLES TENDON PROTECTOR 4.0
Specjalny ochraniacz ścięgna Achillesa projektu Lamberta-Nicholsona zapobiega nadwyrężeniom tego wrażliwego ścięgna, chroniąc je przez okalające poduszki, które tworzą strefę buforową pomiędzy stopą i butem i w ten sposób zapobiegają ocieraniu.

INSTEP PROTECTOR

Ochraniacz podbicia oferujący znacznie lepszą ochronę przed zbyt intensywnym naciskiem powodowanym przez obuwie, w miejscu sznurowania bądź usytuowania klamer. Jego zastosowanie sprawia bowiem, że nacisk w tym rejonie jest bardziej równomierny, a więc znacznie mniej odczuwalny. Działa niczym amortyzator wstrząsów, dzięki czemu skutecznie chroni przed pęcherzami, odgnieceniami, zadrapaniami oraz otarciami, które potrafią bardzo łatwo zniechęcić wielu sportowców do kontynuowania jazdy.

Nagrody
X-Bionic to wielokrotny zwycięzca konkursów na najbardziej innowacyjną markę Świata w kategorii odzież sportowa (ponad 500 nagród i wygranych w testach organizowanych na całym świecie). Zespół projektowy pod wodzą prof. Bodo Lambertza swój spektakularny sukces zawdzięcza idealnemu połączeniu estetyki, innowacyjnych funkcji oraz najwyższej jakości w każdym produkcie.

 

dobór sprzętu ankieta

porady narciarskie

trojan sport opinie

karta podarunkowa trojan sport

profesjonalny serwis wypozyczalnia

Newsletter

Bądź zawsze na czasie

zAPISZ SIĘ, A W PREZENCIE OTRZYMASZ DARMOWY PORADNIK DLA NARCIARZY!