Wiązania narciarskie Fischer Protector PR 11 GW

Całkowicie nowe wiązanie Protector PR 11 GW z technologią Full Heel Release (FHR) oferuje maksymalne bezpieczeństwo, dzięki stałym wartościom wypięcia przy upadkach. 
Innowacyjna technologia Full Heel Release (FHR) obiecuje wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki znacznemu zmniejszeniu sił wypięcia przy upadkach w przód, a zwłaszcza w skręcie do tyłu. Dzięki inteligentnemu wypięciu pięty o 180°, w poziomie i pionie, obciążenie kolana jest znacznie zmniejszone, zapewniając bezpieczniejszą jazdę na nartach. Prowadzi to do znacznego zmniejszenia i złagodzenia urazów kolan. Ponieważ wiązanie oparte jest na naszej technologii PowerRail, współpracuje ze wszystkimi nartami z fabrycznie zamontowanym PR Base. Dodatkowo wiązanie jest kompatybilne z systemem GripWalk i może być używane z butami narciarskimi alpejskimi i GripWalk. Ta innowacja w wiązaniach jest dla wszystkich narciarzy na stoku, zarówno młodych jak i starszych, początkujących jak i zaawansowanych. Oprócz innowacyjnej technologii Full Heel Release w pięcie, palce wiązania Protector oferują wszystkie funkcje bezpieczeństwa FISCHER, takie jak AFS, TRP toe system i Full Diagonal toe.

Wiązania z zależności od roku produkcji mogą się różnić szatą graficzną.  

PARAMETRY PRODUKTU
WYSOKOŚĆ 33,5 mm
ZAKRES DIN 4 - 13
WAGA 2370g / kpl

 

TECHNOLOGIE

GRIPWALK
Wiązania są w pełni kompatybilne z systemem podeszw GripWalk i mogą być używane również z tradycyjnymi butami narciarskimi dla dorosłych.

FHR
Technologia Full Heel Release zapewnia inteligentne wypięcie 180° w płaszczyźnie pionowej i poziomej, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w razie upadku do tyłu lub do przodu ze skręceniem ciała. Funkcja FHR może ograniczyć urazy więzadła krzyżowego przedniego o ponad 50%.

 

DWUSTRONNY RUCH + DIAGONALNA PIĘTA
Małe, krótkotrwałe siły są absorbowane przez 7 mm dwustronny ruch PROTECTORA. Ta elastyczność pozwala uniknąć przedwczesnych zwolnień. Natomiast większe siły, które przekraczają ustawienie zwolnienia, spowodują przesunięcie pięty o pełne 7 mm, w którym to momencie PROTECTOR obraca się o 30° w celu zwolnienia buta narciarskiego.

 

ZMNIEJSZONE RYZYKO URAZU O 50%
Dzięki zmniejszonym wartościom zwolnienia w przypadku upadku ze skrętem w tył, siły na piszczel są zmniejszone o ponad 50%. Ten spadek prowadzi do znacznego zmniejszenia i złagodzenia urazów kolana i zapewnia bezpieczniejszą jazdę na nartach.

 

UPADKI ZE SKRĘTEM W TYŁ
Najczęstszymi urazami w narciarstwie rekreacyjnym są urazy kolan (zwłaszcza ACL). W 75% są one spowodowane głównie upadkami ze skrętem w tył. Wiązania Protektor zostały stworzone ale zminimalizować ich występowania w narciarstwie rekreacyjnym

 

WIĄZANIE KONWENCJONALNE A PROTECTOR
Wiązania konwencjonalne oferują tylko pionowe wypięcie, natomiast wiązanie Protector oferuje pełne wypięcie pięty (FHR) wypuszczając 180° w bok oraz w pionie. Nowe wiązanie PROTECTOR oferuje więc niespotykane dotąd bezpieczeństwo i po raz kolejny udowadnia, że można być lepszym nawet od najlepszych.

NAJBRADZIEJ ZAAWANSOWANE WIĄZANIE NA RYNKU 
Inteligentne wypięcie 180° w płaszczyźnie bocznej i pionowej połączona z 7mm możliwością ruchu w prawą lub lewą stronę.

ŁATWA REGULACJA
Beznarzędziowa możliwość regulacji wiązań pod wybrany rozmiar buta.

FULL DIAGONAL TOE
Funkcja Tyrolia Full Diagonal zapewnia inteligentne zwalnianie o 180°, zarówno w poziomie i jak i w pionie zapewniając tym samym maksymalne bezpieczeństwo.

FRP
Cztery rolki i pasek wspomagający wypięcie z wiązania w krytycznym momencie.

AFS – ANTI-FRICTION SLIDER
Technologia AFS pomaga butowi wysunąć się z wiązania prawie bez żadnego tarcia, zapewniając tym samym dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku oblodzenia, brudu czy zużycia buta.

TRP TOE SYSTEM
System TRP z czterema rolkami i wkładkami ślizgowymi zapewnia zwolnienie o 180° i dokładne centrowanie buta narciarskiego. System TRP zmniejsza obciążenie kolan i wiązadeł oraz znaczenie poprawia wydajność.

 

Zastrzeżenie

Uwaga: wiązania FISCHER przeznaczone są do użytku z nartami wyłącznie pod warunkiem ich zamontowania, dopasowania i serwisowania przez uprawnionego sprzedawcę sprzętu sportowego lub uprawnionego serwisanta. Zapewniane gwarancje przestaną obowiązywać, jeśli wiązania będą montowane, dopasowywane i serwisowane w sposób niewłaściwy.

dobór sprzętu ankieta

porady narciarskie

trojan sport opinie

karta podarunkowa trojan sport

profesjonalny serwis wypozyczalnia

Newsletter

Bądź zawsze na czasie

zAPISZ SIĘ, A W PREZENCIE OTRZYMASZ DARMOWY PORADNIK DLA NARCIARZY!