Getry legginsy techniczne damskie UYN Evolutyon Biotech Long Fuchsia 2024

ID: U100422#P553#L/XL

  • Producent: UYN
  • Kod prod.: U100422 P553
  • Dostępność: Mało Mało
  • Czas wysyłki: 72h
  • Historia ceny
  • 479,00 zł 349,00 zł
  • oszczędzasz 130 zł

Potrzebujesz pomocy?

Bielizna biotechniczna damska UYN Evolutyon do aktywności wymagających intensywnego pocenia, idealna na średnie i wysokie temperatury. Wykonany z Natexu z nasion rącznika i Ecolyptu z celulozy z drzewa eukaliptusowego, ENERGYON BIOTECH zapewnia natychmiastowe odprowadzanie potu i niezrównane uczucie naturalnego komfortu na skórze. Moc chłodzenia jest wzmocniona dzięki innowacyjnej technologii wentylacji Flowtunnels zintegrowanej w strategicznych obszarach klatki piersiowej, pleców i pach.
 
SPECYFIKACJA
DLA KOGO  Damskie
PRZEZNACZENIE Skituring, narciarstwo, alpinizm, trekking
MATERIAŁ 37% modal, 25% lyocell, 16% polyamide, 16% poliester, 4% kapok, 1% elastan, 1% poliproppylen

 

TECHNOLOGIE

BIOLIGHT
To włókno roślinne, które nadaje odzieży UYN unikalne właściwości. Pochodzące z celulozy roślin bukowych, włókno to jest gładkie, miękkie i jasne, a także zapewnia niezwykle przyjemny dotyk. BIOLIGHT charakteryzuje się właściwościami oddychającymi i zdolnością do zatrzymywania wilgoci (dwukrotnie większej niż bawełna). Dzięki swojej strukturze tkanina BIOLIGHT pomaga utrzymać skórę chłodną i suchą. POCHODZENIE BOTANICZNE Wyciąg z drzewa bukowego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów W 100% BIODEGRADOWALNY Urodzony z natury, powraca do natury NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ Zatrzymuje dwukrotnie więcej wilgoci niż bawełna, jest przyjemnie miękka i lekka.

FLEXICORN
To biopoliester pochodzenia roślinnego. Niezwykle elastyczna i sprężysta, dłużej zachowuje swój pierwotny kształt, jest odporna na marszczenie i promieniowanie UV. FLEXICORN umożliwił nam zastąpienie syntetycznych włókien elastanu materiałem nadającym się do recyklingu, bardziej zrównoważonym i mniej zanieczyszczającym środowisko. Ta innowacyjna przędza pochodzi z kukurydzy, która nie jest wykorzystywana do spożycia przez ludzi i do fermentacji glukozy. Dzięki FLEXICORN zmniejszyliśmy zużycie energii, emisję CO2 i wpływ naszych produktów na środowisko. ZE SKŁADNIKÓW ROŚLINNYCH Polimer FLEXICORN produkowany jest z nasion kukurydzy, składników roślinnych pochodzących ze źródeł odnawialnych. WYSOKA ELASTYCZNA Dzięki strukturze mikro-zygzakowatej zawsze wraca do pierwotnego kształtu. SZYBKOSCHNĄCE Włókno FLEXICORN jest oddychające i zwiększa szybkość suszenia.

KAPOK
Natura nie przestaje nas zadziwiać. Natura daje nam KAPOK, cenne i całkowicie organiczne włókno pozyskiwane z owoców Ceiba Pentandra, świętej rośliny dorastającej do 60 metrów wysokości, szeroko rozpowszechnionej w lasach deszczowych Ameryki Południowej. Znane jako „wełna roślinna” ze względu na swoją niezwykłą lekkość, włókno KAPOK dopiero od niedawna zostało wykorzystane w przemyśle tekstylnym do wyściełania poduszek i materacy. W UYN jako pierwsi udało nam się zastosować naturalną przędzę w odzieży sportowej - jako tkaninę o wyjątkowych właściwościach aktywnych, a nie jako wyściółkę. NAJLŻEJSZE NATURALNE WŁÓKNO NA ŚWIECIE KAPOK to puste w środku włókno składające się w 80% z powietrza, o bardzo małej gęstości (0,35 g/cm3). Z tego powodu Kapok jest najlżejszym włóknem naturalnym na świecie. NATURALNIE IZOLUJĄCY Konstrukcja pozwala włóknu KAPOK zatrzymać dużą ilość ogrzanego przez ciało powietrza, tworząc w ten sposób barierę izolacyjną chroniącą przed zmianami temperatury. MIĘKKI I HIPOALERGICZNY Wysokiej jakości i miękki, szybko schnie, jest higroskopijny i ma naturalne właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. CAŁKOWICIE ORGANICZNE Błonnik KAPOK rośnie dziko w dziewiczych lasach, nie wymaga intensywnej uprawy, a włókno zbierane jest ręcznie. Do jej uprawy nie stosuje się żadnych nawozów ani pestycydów.

ECOLYPT
Drewno uzyskane z drzew eukaliptusowych staje się ECOLYPTem, w 100% zrównoważonym włóknem naturalnym o wyjątkowych właściwościach. Właściwości miazgi drzewnej, z której jest pozyskiwany, nadają ECOLYPTowi wytrzymałość i dużą elastyczność. Jej struktura składa się z bardzo drobnych włókien hydrofilowych, które pochłaniają do 50% więcej wilgoci niż bawełna. Ponadto włókno jest wysoce oddychające, minimalizuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, a dzięki swoim właściwościom regulującym temperaturę jest w stanie zapewnić efekt chłodzenia w gorące dni i ciepło w zimne dni. Cały proces produkcji włókna ECOLYPT charakteryzuje się zamkniętą pętlą: cała woda i enzymy są odzyskiwane i ponownie wykorzystywane w dalszym procesie produkcyjnym.

RESIFIT
Stawy kolanowe i łokciowe podczas ćwiczeń podlegają dużym obciążeniom. Więzadła mogą szybko ulec uszkodzeniu, szczególnie w niskich temperaturach. Dlatego też obszary te otoczone są trójwymiarowym systemem komór, aby wokół spoin stworzyć izolującą warstwę powietrza.

 

HEATMEMORY
Połączenie mocy z komfortem nie jest zadaniem łatwym, ale wciąż możliwym do osiągnięcia. Dzięki izolującej komorze HEATMEMORY Twoje ciało będzie chronione przed zimnem.

NATEX
Natex jest szczególnie lekki i zmniejsza wagę o 25%. Odzież NATEX schnie do 50% szybciej niż porównywalna odzież nylonowa. Włókno w 100% organiczne jest bardziej elastyczne, a działanie bakteriostatyczne minimalizuje nieprzyjemne zapachy.
DRYLIGHT
Transportuje pot na zewnątrz dzięki lżejszej, niezwykle chłonnej technologii dziania.
COOLVENT
Kanałowa powierzchnia wewnętrzna zapewnia stały przepływ powietrza. Szybko wchłania pot, chłodzi ciało podczas aktywności i utrzymuje skórę suchą.
 

dobór sprzętu ankieta

porady narciarskie

trojan sport opinie

karta podarunkowa trojan sport

profesjonalny serwis wypozyczalnia

Newsletter

Bądź zawsze na czasie

zAPISZ SIĘ, A W PREZENCIE OTRZYMASZ DARMOWY PORADNIK DLA NARCIARZY!